KONTAKTY

V.P. Čkalova 784 / 22, Bubeneč

info@hostcz.org

+420 272 656 031

Již pomáháme v Praze, Brně, Ostravě a Hradci Králové

Nabídka našich služeb

Dobrovolnická práce
s rodinou

Terénní práce v režimu
SPOD

Terapeuticko - edukativní
program

Psychoterapie

Asistované kontakty

SAS pro rodiny s dětmi

 

Vysvětlivky:
SPOD – Sociálně-právní ochrana dětí
SAS – Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi

Budťe s námi...

  menu 04 Pro odborniky 05 Rodina hrou
  26447806 l
  40391094 l
  75354515 xl 1
  2500 Stan se dobrovolnikem a daruj svuj cas CUT01
  Praha, Brno, Ostrava, Hradec Králové

  Rodina hrou

  Metoda „Rodina hrou“ je interaktivní metoda zaměřená na rozvoj vztahu mezi rodičem a dítětem. Rodičovská zkušenost našich klientů je silně ovlivněna vlastními zážitky z dětství. Mnozí z nich jsou traumatizováni trvale, což obnáší blokovanou schopnost uvolnit se, prožívat život “naplno”, napojit se na vlastní dítě, vybudovat si blízké, bezpečné vztahy. Vytvořili jsme proto metodu práce s rodinou „Rodina hrou“, která je postavená na intuitivním, nedirektivním provázení rodiče a dítěte společnou hrou.

  Školený pracovník rodiče pro hru a trávení času s dítětem motivuje, aktivuje, provází, ukazuje, vysvětluje atd., dle specifické metodiky. Naším cílem je, aby rodič i dítě měli ze hry radost, aby jim přinášela potěšení a měli hezký společný zážitek, a aby se dařilo odbourat bloky a podpořit vzájemné rodinné interakce a vztahy. Hra se odehrává přímo v přirozeném prostředí rodiny – tam, kde je rodina aktuálně doma. Hra je intimní součástí komunikace rodiny. Podmínkou pro užití metody je proto navázání důvěrného kontaktu s rodinou. Pracovník musí rodinu dostatečně a dlouhodoběji znát, být s ní v přátelském kontaktu. Během hry pozorujeme rodiče a dítě. Podle předem stanovených kritérií sledujeme především vzájemné vztahování, pocity, interakce. Na základě pozorování rozvíjíme dovednosti rodiny při hře, motivujeme rodiče pro hru s dítětem (věnování mu pozornosti). Snažíme se rodiče nenásilně zapojit. Metoda je dostatečně praktická, nízkoprahová a efektivní, může ji používat i školený laik, jako např. dobrovolníci HoStu. Hra podporuje vztahy v rodině, tím i soudržnost a pomáhá pochopit potřeby dítěte.  

  Využíváme speciální herní pomůcky – herní deku a typizované postavy.

  Služba pro rodiny s dětmi do 6 let.

  Aktuálně máme kapacitu pro NOVÉ KLIENTY*TKY BRNO / PRAHA / HRADEC, kterým můžeme nabídnout terénní sociální práci v režimu SPOD. Volejte. Budeme se těšit!