KONTAKTY

V.P. Čkalova 784 / 22, Bubeneč

info@hostcz.org

+420 272 656 031

E-mail

zabenska@hostcz.org

Telefon

+420 775 440 801

Ozvěte se nám...

  Staň se toho součástí!

  MÁMA MÁMĚ

  Naše maminky klientky často neměly zrovna idylické dětství a zakořeněné vzorce chování si nesou v sobě. Nejsou lhostejnými mámami proto, že by to tak chtěly, ale proto, že to jinak neumí. Nikdo je to nenaučil.

  Líbí se Vám to? Staňte se naší “mámou/babičkou” dobrovolnicí! 

  Vždy se budete setkávat pouze s jednou konkrétní rodinou. Aby Vaše podpora mohla opravdu fungovat, je důležité, aby mezi Vámi a klientkou vznikl vztah založený na důvěře a vzájemném respektu. Pro mámu – klientku můžete být první osobou, které stojí za to, aby jí věnovala svůj volný čas, budete první, komu se může svěřit se svým trápením, ale také pochlubit s vlastními úspěchy či pokroky svého dítka. Právě tyto na první pohled drobné kotvy vedou k posilování důstojnosti a postupnému ujišťování klientky. Aby k vytvoření vztahu mohlo dojít, musí být spolupráce mezi Vámi a klientkou dlouhodobá, většinou na dobu dvou let.

  Náplň společných schůzek bývá proměnlivá. V naprosté většině případů se dobrovolnice setkávají s nejistotou maminek okolo výchovy dětí. Společně se můžete učit vařit, efektivně nakupovat, chodit na procházky, a nebo si jen obyčejně hrát.
  Schůzky probíhají nejčastěji přímo v domácnosti rodiny, případně venku nebo v herně pobočky. S rodinami pracujeme na pobočkách v Praze, Brně, Ostravě a Hradci Králové, případně v jejich nejbližším okolí. Pokud máte své vlastní děti, je velmi nápomocné, když je někdy na schůzky vezmete s sebou. Klientka nejen vidí, že i vaše děti umí zlobit nebo ještě neumí chodit na nočník, ale především se od vás učí, jak v takových situacích postupovat a jak se k vlastnímu dítěti může vztahovat.

  Během celé této doby budete vedena koordinátorkou dobrovolníků, se kterou budete v pravidelném telefonickém nebo osobním kontaktu. Setkávat se budete s ostatními dobrovolnicemi jednou za měsíc na supervizním setkání a jednou za rok na společném víkendu.

  Dobrovolničení v HOSTu je moc hezky zachyceno v dokumentu České televize. Projekt máma dobrovolnice je založený na předávání dovedností a zkušeností s výchovou dětí a péčí o domácnost do našich klientských rodin. Podmínkou pro dobrovolnickou činnost je vlastní rodičovská zkušenost, být starší 28 let a mít minimálně středoškolské vzdělání. 

  Pořád Vás dobrovolnická práce v HOSTu zajímá? Ozvěte se nám!

  Můžete kontaktovat telefonicky či e-mailem naši hlavní koordinátorku dobrovolnic Magdu Žabenskou na telefonu: 775 440 801 nebo emailem: zabenska@hostcz.org nebo přímo koordinátorky dobrovolníků podle spádové pobočky vašeho města. Společně si popovídáme o vzájemné představě a domluvíme termín zaškolení. Už teď se na vás moc těšíme!

  DOBRÝ SKUTEK KDYKOLI, TŘEBA TEĎ!

  Podpořte jeden z těchto projektů:

  • Rodinné poradenství a podporu
  • Komunitní zapojení
  • Terapeutické poradenství

  #homestartcr