KONTAKTY

V.P. Čkalova 784 / 22, Bubeneč

info@hostcz.org

+420 272 656 031

MÉDIA

Konference Leave No Child Behind

signal 2022 12 04 19 38 07 475 1
Navrh bez nazvu 3
Kolegyně z naší organizace se zúčastnily mezinárodní konference na Maltě. Cílem setkání zástupců jednotlivých členských zemí bylo sdílení zkušeností napříč celým světem Home-Start Worldwide (HSW). 

Mezinárodní konference Leave No Child Behind se konala 7. – 11. 11. 2022 na Maltě. Konference byla plná chytlavých přednášek, workshopů a milých kuloárních rozhovorů. Setkání bylo opravdu inspirativní, jak zaznělo od jednoho z účastníků:

Jsem inspirován, abych pokračoval ve změně světa k lepšímu.

Atmosféra panovala opravdu vřelá a neformální prostředí sdílení zkušeností opravdu přálo.

Prezentace a sdílení zkušeností

Různorodé prezentace řečníků se týkaly zejména podpory rodičovství, duševního zdraví dětí a prevence násilí na dětech. Co nás ovšem velmi potěšilo bylo, že přednáška naší ředitelky Alžběty měla takový ohlas! Alžběta se v něm věnovala práci s vysoce rizikovými rodinami. Odpovídali jsme na otázku, jak závažné problémy, se kterými se rodiny potýkají, ovlivňují jejich schopnost vytvářet bezpečné prostředí?

Ocenění naší práce

Bylo velmi příjemné zažívat, jak vysoko je ceněná česká pobočka HOSTu v mezinárodním měřítku. Na konferenci byl dokonce připomenut dvacetiletý přínos Alžbětina působení v Home-Startu.

Patříme k těm, kteří udávají “tempo” v dobrovolnické práci, průběžně pracujeme na metodikách práce s dobrovolníky, což nás moc těší. Nově budeme metodicky podporovat milé kolegy z nového Home-Start Spain. 

HLEDÁME NOVOU KOLEGYNI/KOLEGU!

• Sociální pracovník/koordinátor dobrovolníků
• Pro přímou práci v ohrožených rodinách a pro koordinaci dobrovolníků